Отлично представяне на гимнастичките ни във втория ден на световното първенство по художествена гимнастика в София

световното първенство по художествена гимнастика

Отлично начало на българките във втория състезателен ден на световното първенство по художествена гимнастика в София.

Невяна Владинова излезе първа в зала “Арена Армеец” и изпълни чудесно съчетание с топка оценено с 19.900 точки. Това ѝ отрежда четвърто място във временното класиране с 37.700 точки.

Катрин Тасева беше най-високо оценена от българските грации с 19.400 точки. Така тя е втора в генералното класиране с 38.250 точки.

Боряна Калейн допусна малки неточности на топка, което се отрази неблагоприятно на оценката ѝ на топка – 17.700 точки. това отпрати Калейн на шеста позиция с 36.750 точки.

В момента начело е Влада Николченко от Украйна с 38.650 точки. Трета е италианката Милена Баласари с 38.050 точки.

В 15:00 часа на подиума ще излязат гимнастичките от поток “C”. Тогава ще станат известни финалистките на обръч и топка.

Довечера са финалите на двата уреда. От 20:00 часа е този на обръч, а от 20:35 часа на топка.

Александра Солдатова води на топка преди финала довечера

Рускинята Александра Солдатова е начело на топка преди финалите довечера. Следват я двете нейни сънароднички, близначките Дина и Арина Аверини. За тяхно съжаление Арина няма да може да  играе тази вечер, защото на финал може да се състазават само две гимнастички от  една държава.

Българките Катрин Тасева и Невяна Владинова са в добри изходни позиции за медал. Тасева е четвърта, а Владинова седма.

Допусналата някои неточности Боряна Калейн остана 15-та със 17.700 точки.

Финалът е от 20:35 часа след този на топка.

Рускините взеха титлата на обръч, Боряна Калейн и Катрин Тасева с четвърто и седмо място

Боряна Калейн и Катрин Тасева записаха съответно четвърто и седмо място във финала на обръч на стартиралото Световното първенство по художествена гимнастика в “Арена Армеец” в София.

Дебютантката Калейн получи 19.550 за атрактивната си композиция, докато оценката на Тасева бе намалена заради неточност, заради която получи 18.350.

Титлата на обръч спечели близначката Дина Аверина след 20.850 и оценка за трудност 11.700. Среброто остана за сестра ѝ Арина с 19.700, а бронзът отиде при Линой Ашрам от Израел с 20.000 точки.